Всесвітня історія. Історія України 6 клас

Шановні діти, на цьому тижні ми опрацюємо тему: "  Давньогрецька міфологія та релігія", дотримуйтеся вказаних рекомендацій, і у вас все вийде!!!

Тема уроку: Давньогрецька міфологія та релігія

Рекомендації до вивчення:

1. Перегляньте навчальне відео

2. Опрацюйте конспект та створіть свій власний у зошиті

Конспекти надсилати не потрібно



Переглядаємо відео

Скопіюйте посилання та вставте його в АДРЕСНУ строку 

https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:UIED+History-6th-grade+2020/courseware/26353e196edc4050a72993d574a330ba/6ba5f140a2924b3eb2c79a9a26df565b/1?activate_block_id=block-v1%3AUIED%2BHistory-6th-grade%2B2020%2Btype%40vertical%2Bblock%40f7c77d530dd941399de051cc6fa903e5



2. Опрацьовуємо конспект, виділені терміни запишіть у зошит.

 Про  релігійні уявлення давніх греків ми дізнаємось із міфів.

 Міфами у Греції називали перекази про походження світу, життя богів та випробування героїв.                                          Давньогрецький міф про походження світу. 

Спочатку був Хаос. Із Хаосу виникли богиня Землі Гея та бог Неба Уран. Вони породили 12 титанів. Один із них – Кронос – захопив владу свого батька. Після цього так боявся, що сини або доньки вчинять із ним так само, що почав з’їдати всіх своїх дітей, щойно ті народжувались. Звісно, що мати дітей (Рея) була не у захваті від такого підходу, тому вона вирішила врятувати наймолодшого сина – Зевса. Подорослішавши, Зевс скинув батька з трону і захопив його владу. Разом з іншими богами та богинями він почав правити світом. Ці боги, за уявленнями греків, жили на горі Олімп, що розташована на півночі Греції, і тому називались олімпійцями. Стародавні греки вірили, що десь за небесами, на вершині Олімпу, існують золоті палаци богів. Там безтурботно бенкетують могутні олімпійці. Вони уявляли своїх богів прекрасними, безсмертними та всесильними. Проте цікаво, що боги, хоч і не знали старості та хвороб, не були захищені від нещасть, адже над ними, як і над людьми, панувала неминуча доля - фатум. 

У зошиті записуємо  імена та сфери впливу богів (коротко) .

Боги Олімпу 

 1. Зевс – бог неба, блискавки й грому,  вважається батьком богів і людей. Його головні навички: здатен бачити майбутнє, утримує баланс між добром і злом, може підсмажити блискавкою, може «звільняти з посади» інших богів, скидаючи їх із Олімпу. Головні атрибути Зевса – щит і блискавка. Саме з ними він на усіх зображеннях.

 2. Посейдон (брат Зевса) – покровитель водної стихії. Головні навички: вміє здіймати або гамувати шторм, піднімати кораблі, що пішли на дно, посилає рятівні течії тим, хто зазнав краху на морі, контролює острови, узбережжя й гавані. Головний атрибут – тризубець.

 3. Аїд – бог підземного світу, володар царства тіней померлих, яке охороняє Цербер (милий пес із трьома головами). Головні навички Аїда: володіє душами померлих, може здійснювати суд над померлими, за результатами якого на них чекало покарання чи винагорода. Атрибути: двозубі вила та інколи шолом невидимості. Його часто зображують із дружиною Персефоною. На малюнках вона завжди сумна, на що є вагомі причини.

                                  Ці троє братів були головними богами, однак існували й інші:  

 Аполлон – бог світла, покровитель мистецтва. 

Арес – бог війни. 

Гефест – бог ковальства та вогню.

 Афродіта – богиня кохання і краси. 

Артеміда – богиня полювання.

 Афіна – богиня мудрості та війни.

 Гермес – вісник богів, покровитель мандрівників.

 Деметра – богиня землеробства й родючості. 

Діоніс – бог родючості, виноградарства та землеробства. 

Феміда – богиня закону та порядку. 

Гера – богиня сімейного життя та вірності. 

Міфи були частиною повсякденного життя та побуту греків: вони пояснювали навколишній світ, невідомі явища, навчали й виховували, передавали інформацію. Спочатку міфи передавались із вуст в уста. Пізніше їх стали записувати.

 Сьогодні завдяки міфам ми можемо досліджувати історію Греції, уявити, як давні греки сприймали та розуміли світ і своє місце у ньому. Ми можемо дізнатися про звичаї та традиції, побут і поведінку еллінів. А також про те, що вони їли на вечерю і які стосунки панували в родинах, як створювались міста та починались війни. Тож історики дуже активно використовують міфи, хоча, звісно, інформація у них неточна і не надто достовірна.  


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

6 клас. Стародавня Греція: полісний етап розвитку.

7 клас Всесвітня історія. Вікінги. Хрестові походи